Kasım’da Bodrum Başkadır!
Yorum Yap

Kasım’da Bodrum Başkadır!

 

 

Yaz tatilcilerinin gözde yeri Bodrum’un, onu gerçekten tanıyanlar sonbaharda bambaşka olduğunu bilirler. Eylül-Ekim, Bodrum’da sarı yaz olarak devam eder, Bodrumlular deniz keyiflerinden kolay ayrılamaz, denize girmeye devam ederler. Deniz çarşaf gibi olur, güneş portakal gibi kocaman durur, her günbatımında ayrı güzellikte manzaralar ortaya çıkar. Kasımsa bambaşkadır. Bodrumda sonbahar Kasım ayında başlar. Kafeler şezlongları toplayıp kumsala masaları atmaya başlarlar, Bodrum kalesi manzarasında kahvenizi yudumlarken hafiften rüzgâr esmeye başlar. Şehrin kalabalığından eser olmaz, dingin ve huzurludur sokaklar. Sonbahar, kış aylarında Bodrum merkez gerçek sevenleriyle baş başa kalır ve keyifli etkinlikler düzenlenir.

Sonbahar ’da Bodrum’a gittiğinizde sizi neler bekliyor?

 

 

Deniz mevsimi yavaş yavaş kapansa da 23 dereceyi gösteriyor, bazı Bodrum severler denize girmeye hala devam ediyor. Boşalan plajlar sayesinde rahatça denize girip çıkmak ayrı bir keyif. Ayrıca rüzgâr almayan kapalı koylarda güneşin tadını çıkarmaya devam etmekte mümkün. Plajların boşalması ve mevsimin gelmesiyle de Bodrum’da balık tutma mevsimi açılıyor. Denize girmeyeyim yazın bol bol girdik zaten diyorsanız, sizlere Bodrum’un bereketli denizinde balık tutmayı öneririz.

22-23 Kasım tarihleri arasında “Aydem Bodrun Ultra Maratonu” gerçekleşiyor. 22 Kasım’da Bodrum Belediye Meydanı’nda başlayacak maratonda Bodrum’u koşarak keşfetmek kaçırılmaması gereken bir deneyim! Bu Kasım’da Bodrum gerçekten bir başka.

 

 

Ayrıca bir ilke şahit olmak ister misiniz? 8 Aralık 2019 Pazar günü meşhur TEDx etkinliği Bodrum’a geliyor! “Kültürel Hegemonya” temasıyla sahnede 12 konuşmacı yer alırken 2 canlı performansta paylaşılacak. Biletler tükenmeden, almanızı tavsiye ederiz.

 

 

Bodrum’da toplu taşıma ulaşımı kış tarifesinde farklılık gösteriyor. Yakın bölgelerde geç saatlere kadar minibüsler ve dolmuşlar çalışmaya devam ederken Türkbükü, Turgutreis gibi nispeten uzak bölgelere sefer sayıları indirebiliyor. Dolayısıyla Bodrum’da sonbahar-kış tatili yapmak isteyenlerin kolaylık açısından tercih edebileceği bölgeler; Merkez, Bitez, Ortakent gibi merkeze daha yakın bölgeler olabilir.

Alternatif konaklama seçenekleri için sitemizdeki Bodrum otellerine göz atmayı, fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

 

BU YAZIYI PAYLAŞ
YORUMLAR
Yorum
:
Yanıt